Družstvo žáků

Vedoucí: Jaroslav Petřík, Miroslava Klišová

Jan Bělota, Roman Novák, Lukáš Súkup, František Řepa, Jan Novák, Antonín Ptáček ml., Martin Ptáček, Josef Mana nejml., David Kliš, Adéla Klišová, Ludmila Petříková, Radek Petřík, Jan Trusina, Štěpán Kokáš.

2014

V roce 2014 se mladí hasiči věnovali zejména zdokonalování dovedností, které uplatňují při soutěžích. Jelikož většinu členů mladšího družstva tvořili nováčci, bylo třeba je všemu teprve naučit. Starší a mladší žáci trénovali společně, což bylo někdy velmi náročné. 1. května se obě družstva zúčastnila obvodového kola ve Francově Lhotě. Během sezóny mladé hasiče trápila zejména absence členů, proto se starší žáci zúčastnili pouze tří soutěží – v Hovězí, Valašské Polance a ve Veselé. Mladší žáci soutěžili na dvou hasičských soutěžích – v Jarcové a ve Střelné. Konec soutěžní sezóny se nesl ve znamení závodů hasičské všestrannosti, které se konaly v Lešné u Valašského Meziříčí. Mladí Lidčané se na tento závod zodpovědně připravovali a 27.9. v Lešné, nastoupila obě družstva. Protože výsledky na soutěžích byly průměrné, do dalšího roku si dali mladí hasiči za úkol procvičovat soutěžní disciplíny, zejména požární útok.

2013

Družstvo žáků v sezóně 2013 nezahálelo. Na obvodovém kole v Růžďce v kategorii starších žáků obsadili 4. místo a postoupili do okresního kola konaného v Horní Lidči, kde skončili 5. Naši mladí hasiči se zapojili i do Vsetínské ligy pohárových soutěží. Ze sedmi závodů byli dvakrát druzí a dvakrát třetí a vybojovali tím celkové 4. Místo. Při podzimním náboru se podařilo doplnit družstvo o nové členy, a tak se branného závodu v Jarcové mohli zúčastnit nejenom starší žáci ale i mladší. V nové sezóně nás čeká hodně práce. Starší členové se nám věkem zařadili mezi dorostence a za

žáky již nemohou závodit a nové mladé hasiče musíme všechno teprve naučit.