V pondělí odpoledne zasahovaly čtyři jednotky hasičů u požáru dřevěného stavení v obci Poteč u Valašských Klobouk.

Hasiči přijali hlášení o požáru hospodářské budovy v 16:48 hodin. Oznamovatel dále sdělil, že v blízkosti hořící stavby je sušárna se dřevem. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z požární stanice Valašské Klobouky a dobrovolným hasičům obcí Poteč, Horní Lideč a města Valašské Klobouky i Slavičín. „Uhasit plameny vyjely celkem čtyři automobilové cisternové stříkačky a jeden dopravní automobil," řekl tiskový mluvčí hasičů Roman Žemlička.

K hořícímu objektu přijeli jako první profesionální hasiči. Plameny zkrotili za pomoci čtyř útočných vodních proudů C v 17:16 hodin. „Hasiči museli rozebírat i stropní konstrukci, protože oheň zde vytvořil několik ohnisek hoření," doplnil mluvčí.

Během provádění hasebních prací byla odvolána jednotka profesionálních hasičů ze Slavičína. Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. „Událost nadále sledujeme," dodal Žemlička.

-tz-   WWW.klobucko.cz